ZAPROSZENIA

 CZAS REALIZACJI

Ile trwa realizacja zaproszeń?

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów realizacji zaproszeń szczegółowo zostały określone na stronie projektslub.com w zakładce TERMINY.

Kiedy najlepiej zamawiać zaproszenia ślubne?

Zamówienie na zaproszenia (w zależności od wybranej opcji) należy składać z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do terminu, kiedy chce się zacząć je rozdawać. Policzcie na ile przed ślubem chcecie rozdać zaproszenia (zarezerwujcie sobie na to kilka weekendów) i dodajcie do tego szacowany czas realizacji (uwzględniając pewien zapas). Np. Jeśli ślub jest w maju, zaproszenia chcecie zacząć rozdawać w lutym i decydujecie się na zaproszenia wg gotowego projektu, to zamówienie najbezpieczniej złożyć już w grudniu. Przybliżony czas realizacji poszczególnych etapów wykonywania zaproszeń jest określony na naszej stronie. Jeśli czas Was goni wybieracie coś z gotowych projektów, łączny czas przygotowania zaproszeń wg projektu indywidualnego jest ciężki do określenia, ponieważ nigdy nie wiemy jak szybko projekt zostanie zaakceptowany (ile będzie poprawek). Należy również wziąć pod uwagę, że w pełnym sezonie na zaproszenia terminy się wydłużają. Zamówienie na dodatki ślubne należy składać oddzielnie na ok. 2 miesiące przed datą ślubu.

LICZBA ZAPROSZEŃ

Czy mogę zamówić 10-20 sztuk wybranych zaproszeń?

Minimalna liczba zamawianych zaproszeń to każdorazowo 30 SZTUK. Nie realizujemy zleceń na mniejszy nakład. W minimalną ilość mogą być też być wliczone również zawiadomienia w takim samym formacie jak zaproszenia.  Np. można zamówić 20 sztuk zaproszeń na ślub i wesele oraz 10 sztuk zaproszeń na sam ślub.

Chcemy zaprosić około 160 osób więc ile powinniśmy zamówić zaproszeń uwzględniając kilka zapasowych ?

LICZBA ZAPROSZEŃ jest zazwyczaj prawie o POŁOWĘ MNIEJSZA od LICZBY GOŚCI (małżeństwom, rodzinom,  parom wręcza się jedno zaproszenie). Najlepiej spisać listę gości i zastanowić się komu będziemy wręczać wspólne zaproszenie, a kogo będziemy zapraszać osobno np. z osobą towarzyszącą. Warto też przemyśleć, czy nastoletnie osoby z rodziny powinny dostać oddzielne zaproszenie, czy wspólne z rodzicami.

Ile dodatkowych zaproszeń powinniśmy zamówić?

Narzeczeni zazwyczaj zamawiają kilka dodatkowych zaproszeń czasem 5 a czasem 20 - wszystko zależy od wielkości wesela i od tego czy w razie, gdy jacyś goście odmówią planują Państwo zaprosić kogoś z listy rezerwowej. Zamawiając zaproszenia należy pamiętać o kilku\kilkunastu dodatkowych sztukach (w zależności od wielkości wesela). Warto pamiętać o zamówieniu jednego zaproszenia na pamiątkę. Nie ma możliwości domawiania pojedynczych zaproszeń w późniejszym terminie, dlatego warto w zamawianej liczbie uwzględnić kilka zapasowych sztuk.

 Czy oprócz personalizowanych zaproszeń możemy zamówić kilka dodatkowych do ręcznego wypisania?

Tak, można zamówić dowolną ilość zaproszeń bez personalizacji. Zamawiając zaproszenia należy pamiętać o kilku\kilkunastu dodatkowych sztukach (w zależności od wielkości wesela). Nie ma możliwości domawiania pojedynczych zaproszeń w późniejszym terminie, dlatego wręcz warto w zamawianej liczbie uwzględnić kilka zapasowych sztuk.

PROJEKT

Chcielibyśmy kupić projekt i samodzielnie go wydrukować. Czy jest to możliwe?

Nie ma możliwości zamówienia samego projektu zaproszeń do wydruku we własnym zakresie. Sprzedajemy gotowy skompletowany produkt wykonany na podstawie autorskich pomysłów i projektów. Wydruk i wykonanie prezentowanej na wizualizacjach papeterii leży wyłącznie po stronie pracowni PROJEKT ŚLUB.

Mamy już gotowy projekt, chcielibyśmy zamówić jego wydruk i złożenie.

Nie prowadzimy drukarni (same zlecamy wydruk) i nie zajmujemy się drukowaniem projektów autorstwa osób trzecich, Realizujemy wyłącznie zamówienia bazujące na projektach naszego autorstwa.

Czy mogę zamówić elektroniczną wersję projektu?

Nie realizujemy projektów w wersji elektronicznej. Sprzedajemy gotowy wydrukowany na wysokiej jakości papierze i wykończony ręcznie produkt. Projekty w wersji elektronicznej lub projekty do samodzielnego wydruku lub wykonania nie podlegają sprzedaży. Pliki źródłowe są własnością Projekt Ślub i nie podlegają sprzedaży oraz nie są udostępniane Klientowi do wykorzystania do własnych potrzeb.

Czy po akceptacji projektu otrzymam go w wersji elektronicznej?

Zamówienie obejmuje wyłącznie drukowane elementy, wykonane na podstawie autorskich pomysłów prezentowanych na wizualizacjach, które przesyłamy w formie plików JPG (jest to jedyna wersja projektu jaką otrzymuje Klient).

WERSJA JĘZYKOWA

Czy można zamówić zaproszenia w dwóch/kilku wersjach językowych?

Wykonanie dodatkowej wersji projektu w innym języku jest płatne- 50 zł za każdy dodatkowy projekt w innym języku niezależnie od ilości zaproszeń (np. 50 zł za wersję angielską + 50 zł za wersję niemiecką). Projekty w wersji obcojęzycznej wykonujemy wyłącznie na podstawie przesłanego przez Klienta tekstu. Nie wykonujemy tłumaczeń.

ZAWIADOMIENIA

Co to są zawiadomienia?
Zawiadomienia to zaproszenia na sam ślub – bez informacji o weselu.

Czy z zaproszeniami można zamówić zawiadomienia? Czy wiąże się to z dodatkową opłatą?

Wykonanie drugiej wersji tekstowej informującej o ślubie (zawiadomienie) jest w cenie zaproszenia. W treści głównej zaproszenia zostaje usunięta informacja o weselu i zbędne informacje dodatkowe. W przypadku, gdy zawiadomienia mają się różnić w znacznym stopniu od zaproszeń, nie tylko tekstem, ale formatem i grafiką są traktowane jako oddzielny projekt.

ZMIANA KOLORU

Chcielibyśmy przed złożeniem zamówienia zobaczyć jak wybrane przez nas zaproszenie będzie wyglądać w naszej kolorystyce i z naszymi danymi. Czy możemy otrzymać taki projekt ?

Projekty papeterii wykonywane są po złożeniu zamówienia (dokonaniu opłat, przesłaniu pełnych danych i formularza). Nie wykonujemy projektów ani zmian kolorystycznych w celu ułatwienia podjęcia decyzji o złożeniu zamówienia.

PRÓBKI

Czy mogą nam Państwo wysłać próbki wybranych przez nas zaproszeń i dodatków?

Istnieje możliwość zamówienia odpłatnego zestawu próbkowego zaproszeń ślubnych. PROJEKT ŚLUB nie prowadzi serwisu próbkowego dodatków. Szczegóły dotyczące kosztów zamawiania próbek zaproszeń określone zostały opisane na stornie. Próbki można zamawiać wyłącznie spośród z kilku/kilkunastu proponowanych przez nas przykładowych wzorów i formatów. Wysyłamy próbki zaproszeń wyłącznie z losowymi danymi, nie ma możliwości zamówienia próbki personalizowanej. Mamy w ofercie kilkadziesiąt projektów, dlatego nie wszystkie prezentowane na stronie projekty można zamówić w ramach serwisu próbkowego. Przykładowe przygotowane przez nas zaproszenia dają pogląd na jakość wydruku, rodzaj papieru, sposób wykończenia czy charakter oferowanych zaproszeń.

Chcemy rozesłać zaproszenia pocztą. Czy możemy zamówić personalizację na kopertach zawierającą adresy gości?

Nie wypisujemy adresów na kopertach. Nie polecamy również zaklejania ozdobnej koperty i wysyłania zaproszenia pocztą. Koperty są ozdobne, w części zaproszeń mają np. ozdobne naklejki w stylu zaproszeń lub otwór na wystającą wstążkę i nie nadają się do wysyłki pocztą. Naszym zdaniem najlepiej całe zaproszenie (wraz z ozdobną kopertą) umieścić w większej zwykłej kopercie (aby zaproszenie nie uległo zniszczeniu), która będzie adresowana, obklejana znaczkami a finalnie rozerwana przez adresata.

GOTOWY PROJEKT

 

Jakich zmian można dokonać w gotowym projekcie zaproszeń ?

Jeżeli wybierzecie opcję STANDARD, czyli gotowy projekt wybrany spośród dostępnych na naszej stronie to dokonujemy w nim tylko niezbędnych zmian.Wprowadzony zostanie Wasz tekst zaproszenia ( jego długość i układ nie może znacznie odbiegać od tego, który jest w oryginalnym projekcie).  W projektach zawierających zdjęcia, zostają one zmienione na Wasze w cenie zaproszenia. Zdjęcia należy przesłać w formie pojedynczych plików (powinny mieć dobrą rozdzielczość). Projekt mapki jest dodatkowo płatny.

Czy zamawiając gotowy projekt można zmienić czcionkę w zaproszeniu?

Można dokonać zmiany czcionki. Jest to opcja dodatkowo płatna. Każde zaproszenie na etapie projektu ma dopasowane i indywidualnie dobierane czcionki. Ich zmiana nie zawsze wygląda dobrze. Przy zmianie czcionki należy dokładnie określić styl fontu, jaki Wam odpowiada, a my zaproponujemy coś podobnego z fontów jakie mamy w swojej bazie. Możecie też zmienić czcionkę na taką jaka podoba Wam się w naszym innym zaproszeniu.

Czy w gotowym projekcie można dokonać zmian kolorystycznych? Czy jest to w cenie zaproszenia?

Zmiana kolorystyki zaproszeń jest wykonywana w ramach opcji STANDARD PLUS KOLOR. Większość projektów można wykonać w nowej kolorystyce.

 

Czy w cenę zaproszeń wliczona jest personalizacja - wypisanie na nich nazwisk gości?

Wypisanie nazwisk gości na zaproszeniach jest dodatkowo płatne. Standardowe zaproszenia są bez personalizacji z pozostawionym miejscem do ręcznego wypisania nazwisk zapraszanych osób. Cena personalizacji zależy od ilości nazwisk/zaproszeń.

 

Czy jeżeli zapomnę o jakimś gościu będzie można domówić dla niego zaproszenie po zakończeniu realizacji zamówienia?

Nie ma możliwości domawiania pojedynczych zaproszeń w późniejszym terminie, dlatego warto w zamawianej liczbie uwzględnić kilka zapasowych sztuk do ręcznego wypisania. Należy pamiętać o kilku\kilkunastu dodatkowych sztukach (w zależności od wielkości wesela). Warto pamiętać o zamówieniu jednego zaproszenia na pamiątkę.

NOWY PROJEKT

 

Chcielibyśmy stworzyć projekt bazujący na gotowym projekcie, zmian będzie sporo. Czy powinniśmy zamówić Modyfikację gotowego projektu czy Projekt Indywidualny?

W ramach PROJEKTU INDYWIDUALNEGO zostanie przygotowana jedna zupełnie nowa wersja projektu zaproszenia wg Waszych wytycznych. Możemy bazować na gotowym projekcie, połączyć kilka motywów na jednym zaproszeniu lub stworzyć coś zupełnie nowego. Natomiast MODYFIKACJA obejmuje niewielkie poprawki graficzne w gotowym projekcie np. zmiana marki samochodu lub maliny na jabłko oraz zmianę kolorystyki i czcionek.  Jeśli chcecie zmodyfikować projekt, ale po określeniu ilości poprawek okazuje się, że w zasadzie zmienia się wszystko i powstaje nowy projekt to wówczas mówimy o PROJEKCIE INDYWIDUALNYM. Jeśli macie wątpliwości napiszcie do nas wiadomość z opisem zmian, jakie chcecie wprowadzić.

Czy jeśli nie spodoba mi się projekt indywidualny dostanę zwrot pieniędzy albo nową wersję projektu?

Jeżeli nie zdecydują się Państwo realizację przygotowanego przez nas projektu, nie zwracamy wpłaconej zaliczki, której wysokość została szczegółowo określona w ofercie. W cenę projektu indywidualnego wliczone jest wykonanie poprawek (wykonujemy maksymalnie 2- krotne poprawki) - nie wykonujemy jednak już nowej wersji wybranego projektu oraz nie rysujemy nowych grafik ani nowych wersji kolorystycznych.  Dlatego ważne jest, aby w przesłanych danych szczegółowo określić kolorystykę, motywy, styl jaki mają mieć zaproszenia. Bardzo pomaga nam określenie elementów, jakie się Wam podobają w naszych innych projektach oraz przesłanie zdjęć z inspiracjami. Większa ilość poprawek graficznych ponad te określone w Cenniku lub nowe wersje są płatne dodatkowo.

Znaleźliśmy w internecie zdjęcie zaproszeń, które nam się bardzo podobają. Chcielibyśmy zamówić dokładnie takie samo tylko z naszymi danymi.

Szanujemy prawo autorskie, dlatego nie podejmujemy się odwzorowywania wzorów stanowiących własność osób trzecich. W tej sytuacji prosimy o uszanowanie naszych zasad. Najlepiej, jeśli poszukacie autora tych zaproszeń i zamówicie je u niego, albo, jeśli nie będzie takiej możliwości jeszcze raz przejrzycie nasze projekty i może wspólnie uda się coś ustalić odnośnie projektu indywidualnego, który stworzymy od nowa w podobnej stylistyce.

Jaki będzie koszt wydruku i zrealizowania przez Projekt Ślub mojego własnego projektu?

Nie prowadzimy drukarni, nie zajmujemy się drukowaniem projektów nie naszego autorstwa.
Nie mamy w swojej ofercie kosztów wydruków - sprzedajemy gotowe, wydrukowane i skompletowane zaproszenia według naszych projektów.

DODATKI

 

Czy razem z zaproszeniami można zamówić dodatki takie jak winietki z nazwiskami gości, plan stołów, menu itp. ?

Na dodatki najlepiej się zgłosić na ok. 2 miesiące przed ślubem, kiedy będzie już potwierdzona lista gości. Dodatki realizujemy, jako osobne zamówienie w późniejszym terminie, znacznie bliżej ślubu, kiedy znane są szczegóły a na Sali weselnej zostaną ustalone szczegóły dotyczące menu czy rozstawienia stołów. Rezerwujemy wtedy termin, bo dodatki są realizowane na konkretną datę ślubu - wysyłamy je zazwyczaj w tygodniu poprzedzającym wesele. Lista gości (a co za tym idzie personalizowane dodatki)  zmienia się zazwyczaj do samego wesela.

Ile wcześniej musimy złożyć zamówienie? Czy zamówione dodatki na pewno otrzymamy na czas?

Jeśli się zgłosicie się na około 1,5 - 2 miesiące przed ślubem to będzie to wystarczający czas na realizację dodatków. Wykonując dodatki ślubne Projekt Ślub zawsze kieruje się datą wesela, na które mają one zostać dostarczone, i do niej dostosowuje czas realizacji. Dodatki wykonujemy na konkretną datę - paczki wysyłamy w tygodniu poprzedzającym wesele, ale zamówienia przyjmujemy wcześniej, aby zarezerwować termin. Dodatki wysyłamy zazwyczaj na kilka dni przed weselem, dzięki temu jest czas, aby zamknąć plan stołów i listę winietek, ponieważ goście często zwlekają z potwierdzeniem przybycia do ostatniej chwili. Parom, które zamawiały u nas zaproszenia mają pierwszeństwo w rezerwacji terminów na wykonanie dodatków.

Czy możemy złożyć zamówienie na same dodatki? Zaproszenia już mamy.

Istnieje możliwość złożenia zamówienia na same dodatki ślubne (mimo, że zaproszenia były zamawiane w innej firmie) jednak oferta dotyczy wyłącznie gotowych projektów.

Zamówiliśmy zaproszenia w innej firmie, czy możemy zamówić  dodatki dopasowane do naszych zaproszeń?

Niestety nie ma takiej możliwości, nie realizujemy zleceń na indywidualne projekty dodatków ślubnych lub dopasowane do projektów innych wykonawców. Przyjmujemy zamówienia wyłącznie na dodatki ślubne dopasowane do własnych projektów zaproszeń.

 

Czy mogę zamówić jedną wybraną rzecz? Np. samą księgę gości/  zawieszki /naklejki na alkohol/plan stołów?

Nie ma takiej możliwości. Zamówienia na dodatki realizujemy kompleksowo, wyłącznie powyżej minimalnych kwot podanych w cenniku dodatków ślubnych.  Nie wykonuje zleceń na pojedyncze elementy chyba, że spełniają minimalną kwotę zamówienia.

 

Czy dane do projektów dodatków możemy wysłać później niż formularz?

Wysyłając zgłoszenie należy podać dokładne rodzaje i ilości dodatków (zmianie względem formularza może ulec liczba winietek) . Niektóre dane do projektów można dosłać nieco później (lista gości do planu stołów i winietek) ale pozostałe informacje (wierszyki, menu, hasła itp.) musimy mieć od razu, bez nich nie rozpoczniemy prac nad projektem.  Projekty dodatków wykonujemy całościowo, kiedy jest już komplet informacji. Ostateczne listy do dodatków musimy mieć na ok. 2 tygodnie przed wysyłką dodatków.

 

Kiedy najpóźniej możemy przesłać listę do winietek i dane do projektu Planu Stołów?

Listę do winietek i na plan stołów można uaktualnić po otrzymaniu projektu, jednak pozostałe dane musimy znać wcześniej. Ostateczne listy gości będą potrzebne najpóźniej na 2 tygodnie przed wysyłką (3 tygodnie przed datą ślubu). Do przygotowania projektu planu potrzebna jest ostateczna liczba stołów i przybliżona liczba osób przy nich siedzących – bez tych danych nie ma możliwości przygotowania projektu. Można też zamówić plan z samą grafiką ( i ewentualnie pustymi tabelkami) do których wklei się samodzielnie wydrukowane listy gości na dzień przed ślubem. Polecamy też zamówić kilka/kilkanaście zapasowych winietek - pustych do ręcznego wypisania.

 

Czy jeśli zamówimy zaproszenia i dodatki to otrzymamy jakiś rabat?

Zaproszenia i dodatki ślubne to dwa osobne zamówienia. Rabaty przyznajemy przy kolejnym zamówieniu tj. w przypadku zamówienia u nas zaproszeń a następnie dodatków. Rabaty przyznawane są  do zamówień na dodatki, które przekroczą  określone w cenniku progi cenowe. W przypadku dużych zamówień - powyżej 120 sztuk zaproszeń istnieje możliwość ubiegania się o rabat. 

 

Czy możemy zmienić liczbę i rodzaje zamawianych dodatków po przesłaniu zgłoszenia? Chcemy zamówić dodatki wcześniej, ale nie wiemy ile będę czego potrzebować.

Ilości i rodzaje podanych w formularzu zamówienia dodatków są wiążące. Zmianie względem formularza może ulec jedynie liczba winietek.  Jeżeli w trakcie realizacji dodatków Klient zmniejszy ilości dodatków w stosunku do danych zawartych umowie Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany wyceny lub odstąpienia od zlecenia. Jeżeli w trakcie realizacji dodatków Klient zmieni ilości/rodzaje dodatków względem początkowych ustaleń oraz formularza zamówienia, przez co wartość zamówienia nie przekroczy minimalnej kwoty Projekt Ślub zastrzega sobie prawo do zmiany wyceny lub odstąpienia od realizacji zlecenia.

 

Czy możemy zamówić mniejszą ilość naklejek/zawieszek niż podana w cenniku jako minimalna?

Wszystkie elementy mają ustalone ceny za sztukę lub kilka sztuk oraz obowiązujące minimalne ilości. Nie ma możliwości zamówienia poszczególnych dodatków w mniejszych ilościach niż przewiduje cennik, chyba, że ustalimy inaczej (wówczas na pewno wycena będzie wyższa). Do wszystkich nietypowych zamówień dokonujemy wyceny indywidualnej.